MS 2008

Středa, 10 prosinec 2008 Tisk E-mail
Lotyšsko: Potřebujeme více takových zápasů
Lotyšský tým podlehl obhájcům světového šampionátu 4:12. Předvedl ale odvážný a bojovný výkon. V posledních minutách utkání se dokonce pokusil o hru bez brankáře a zatlačil Švédsko do obrany.

„Chtěli jsme si vyzkoušet, jak se hraje bez brankáře proti takovému soupeři. Byla to jedinečná šance něco se naučit. Zápasů proti tak silným týmům potřebujeme odehrát mnohem víc,“ mínil trenér lotyšského souboru Normunds Grunckis.

Lotyšsko inkasovalo poprvé v šesté minutě. Švédsko si od té doby dokázalo své vedení udržet až do závěrečné sirény.

„Švédové jsou vždycky lepší, ale neodehráli jsme špatný zápas. Podařilo se nám čtyřikrát skórovat, darovali jsme však silnému soupeři spoustu šancí po individuálních chybách. Nebyli jsme úplně ve formě,“ prohlásil lotyšský trenér Grunckis.

Lotyšsko v základní skupině dvakrát zvítězilo a nakonec v tabulce obsadilo třetí pozici. Poslední utkání šampionátu jej tak čeká v neděli, kdy bude bojovat o konečnou pátou příčku z mistrovství světa.

„Máme před sebou tři volné dny a kluci si můžou odpočinout a dostat se do formy. Nejspíš narazíme na Norsko, které dobře známe a všichni hráči vědí, co mají dělat. Potřebujeme nedělní zápas vyhrát,“ dodal Grunckis.