MS 2008

Středa, 10 prosinec 2008 Tisk E-mail
Byla to hra na kočku a na myš
I na poslední zápas základní skupiny se v ostravské ČEZ Aréně sešla velmi dobrá divácká návštěva. Český tým měl připravené kompletní  tři pětice, které nastoupily od začátku utkání. V základní sestavě se objevil i obránce Štěpán Slaný, náhrada za zraněného Bruse.

Image
Italové od začátku utkání přistoupili k důsledné obraně, ta však nebyla dostatečně důrazná a Češi Italy jednoduše tlačili.  V páte minutě bylo nařízeno trestné střílení za sekání Floriana Felixe. Garčar pohodlně proměnil forhendovou střelou poté, co  rozhýbal Cazzata. Drtivý tlak pokračoval, Cepek nahodil na Kožušníka a ten ze vzduchu trefil míč k tyči. Další branku českého týmu přidal Fridrich, když dorazil Sikorovu střelu. Češi v tuto chvíli mleli Italy a Sladký po přihrávce Novotného zpoza branky, zvyšoval již na 4:0. Branku nevšedně oslavil, sundal si svůj drez číslo 11 a pod ním měl ještě jeden s patnáctkou, drez zraněného Pavla Bruse. Italský trenér Tomatis na tuto branku reagoval time-outem a ten pomohl, obrana Itálie se zlepšíla a do konce třetiny neinkasovala.

Druhou třetinu pokračovala Itálie ve zlepšené hře, ale ve 27. minutě předvedla řada Zálesný, Sikora, Firidrich,nádhernou kombinaci do prázdné branky. Italové nestíhali útoky českého týmu, Kožušník a poté Slaný, po pěkných akcích zvíšily na 7:0 v půli zápasu. Ve 31. minutě se trefil z další dorážky v přesilovce Fridrich. Ten úřadoval i o sedm minut poté, nádherně přihrál Sikorovi, který jen nastavil v malém brankovišti hůl a skóroval. V poslední minutě třetiny vstřelili branku Italové, Mutti vystřelil bekhendem a míč proklouzl Kafkovi mezi nohy.

Do třetí třetiny vstoupili Češi v pozměněné sestavě, do hry se dostal Skalík, Nesměrák, i Fojta. Ostřanský, Cepek, Kožušník zasedli vedle Rytycha na lavičku. Desátý gól vstřelil Sikora od mantinelu, míč se tentokráte od tyčky odrazil za záda italského brankáře. Ke konci třetiny český tým zvolnil a jejich tlak nebyl tak silný. Agostini v brejku dva na jednoho prostřelil Kafku. V podobné situaci se ocitl Novotný, který svůj únik zakončil střelou pod víko. Novotný svůj povedený zápas zpečetil pěknou přihrávkou na Foltu, ten se ocitl volný před malým brankovištěm a lehce skóroval.

Český tým předvedl dobrý výkon, zejména v první polovině zápasu byli Italové pod velkým tlakem. Češi bez problému došli do semifinále, jejich soupeřem bude velmi silný tým Finska.