MS 2008

Čtvrtek, 11 prosinec 2008 Tisk E-mail
DJové ze Švýcar: Je radost být tady!
O hudbu se v ČEZ Aréně během celého mistrovství starali dva švýcarští sympaťáci z Churu, Remo Kundert (23) a Philip Thomas Sieber (25).

Ahoj kluci, jak jste se sem proboha dostali? Kdo vás kontaktoval nebo jste byli aktivní vy sami?
Ahoj. Je skvělé být tady, nejen kvůli úžasným českým lidem během nejen českých zápasů. Turnaj je skvěle organizovaný, je radost být tady.

Kdy jste se dohodli s vedením turnaje na spolupráci?
Zuzka Svobodová nás oslovila na začátku února tohoto roku. To jsme se viděli poprvé. Hned jsme o tom začali přemýšlet, pozvání na tak velkou akci se neodmítá.

A jak na vás přišla?
Když byla u nás ve Švýcarsku (na EFT, pozn. red.), tak zjistila, že děláme takové přesně takové akce. Dělali jsme mnoho akcí, jako např. juniorský světový šampionát, Euro Floorball Tour. A tak se nás zeptala, jestli bychom nechtěli přijet i do Česka.

Jaká je tady podle zkušených dídžejů atmosféra?
Je to úžasné, zvláště samozřejmě na zápasech domácího týmu. Bylo tu 9000 lidí, neuvěřitelné. Hrajeme písně, které tady všichni znají, zpívají je s námi, neustále tleskají. To je opravdu skvělé.

Máte nějaký speciální set písniček?
Máme udělaný speciální set pro MS, máme tam speciální písně, české písně doporučené českými lidmi.

Radili jsme se s Čechy ve Švýcarsku, projížděli jsme i české hudební žebříčky. To vše patřilo k naší přípravě na světový šampionát. Takže jsme si jistí českými písněmi, které tu hrajeme.

A líbí se vám české písně?
Ano, mají výborný rytmus. Nerozumíme sice ani slovo, ale přesto se je snažíme zpívat (smích).

Jste profesionální dídžejové?
Ano, jsme DJové již 10 let. V začátcích jsme navštěvovali nejrůznější kluby ve Švýcarsku, diskotéky. Od roku 2004 jsme začali dělat i velké akce. Teď už děláme jen velké akce. Samozřejmě ve svém volném čase, po večerech. Musíme přece také pracovat (smích).

Navštěvujete nějaké jiné akce než florbal?
Preferujeme florbal. Dělali jsme i nějaké jiné sporty, i když ne moc, ale pokud je to možné, preferujeme florbal. Je to mladý nezkažený sport, rádi přispíváme tomu, že lidé na zápas přijdou a že se tam baví, užívají si to. To je to, proč milujeme florbal.

Hrajete jej taky aktivně?
Ano, oba hrajeme, ale opravdu nízkou ligu. Jen tak pro zábavu.

Pracovali jste někdy v tak velké hale (s kapacitou 9700 lidí, pozn. red.) jako je ČEZ Aréna?
Určitě je to největší hala, ve které jsme kdy hráli. Ještě na MS ve Švýcarsku jsme vlastně dělali v hale s kapacitou pro 8000 lidí.