MS 2008

Čtvrtek, 11 prosinec 2008 Tisk E-mail
Nejlépe fandí děti ze ZŠ Horymírova
Když se budete procházet po chodbách ČEZ Arény, narazíte na spoustu obrovských koláží s tematikou probíhajícího mistrovství. Ze všech na vás křičí všeříkající heslo – Ostrava fandí florbalu!

Přesvědčit jsme se o tom mohli v uplynulých dnech, kdy se o kulisu dopoledních utkání staraly děti z ostravských základních škol. Po skvělých výkonech v hledišti jsme se včera, během zápasu Švédska s Lotyšskem, dočkali oficiálních výsledků soutěže, jež byla s fanděním spojena. Celkovým vítězem se za pondělní podporu italské reprezentace, plnou konfet, balónků a dalšího vybavení, stala ZŠ Horymírova, která bude moci jednu ze svých učeben vybavit novou multimediální tabulí.

Cenu přímo na hrací ploše přebrala Mgr. Šárka Trunkátová a svoji radost dávala patřičně najevo širokým úsměvem: „Do projektu se zapojila téměř celá škola, v hodinách jsme připravovali všechno podstatné, od kreseb florbalistů až po výrobu velkého plakátu.“ Že byl dozor nad projektem svěřen té pravé osobě, pak potvrdila i kolegyně, Mgr. Andrea Goldová: „Šárka na naší škole právě zorganizovala florbalový turnaj, děti jsou nadšené,“ dodala s o nic menším úsměvem na tváři.

O krapet menší důvod k radosti měly školy na druhém, resp. třetím místě – ZŠ Chrjukinova a ZŠ Jugoslávská – na druhou stranu, v jednotlivých kategoriích celé soutěže i ony získaly zajímavé ceny. Vedle projektorů, se za celou akci, která v první řadě pomohla skvělé atmosféře, rozdala velká spousta sportovního vybavení, zaručující další rozvoj našeho sportu.