MS 2008

Čtvrtek, 11 prosinec 2008 Tisk E-mail
Švédové neponechají nic náhodě
Švédové jsou na turnaj připraveni nejen po florbalové stránce, ale i jejich zázemí připomíná profesionální tým. Zeptali jsme se jejich průvodce Eduarda Piňose, na několik otázek k jejich pobytu.

„Ihned po příjezdu se přesunuli do hotelu Bonum, který mají kompletně celý zarezervovaný pro sebe. Personál hotelu hráče uvítal šampaňským, snaží se jim opravdu úplně ve všem vyhovět. Hotelovou kuchyni bude okupovat švédský kuchař, Švédové jsou zvyklí na bufet, opravdu velké porce a výběr. Hotel se nachází poblíž Stodolní ulice, do ní se však Švédové v noci nepodívají, byli tam pouze jednou na obědě, v mexické restauraci. Hráči na veřejnosti nosí perfektně padnoucí obleky, na rozdíl od jejich soupeřů, kteří volili sportovní oblečení.“

Měl jsi možnost vidět švédské tréninky, jak probíhaly? „Na prvním tréninku měli asi hodinový strečink, pak už jen hráli. Na druhém trénovali standardky a přesilovky. Opravdu nic speciálního, další naplánované tréninky v Ostravě zrušili,“ dodal k tréninkům.

„Hráči tráví většinu času na pokojích, relaxují a určitě přijdou na řadu i nějaké ty videohry. Švédský tým byl na exkurzi v pivovaru Radegast v Nošovicích a proběhl i turnaj v Ping-Pongu. V Praze mají v plánu navštívit Pražský hrad a Strahovský stadion,“ popsal jejich mimoflorbalový program.

„Hráči se můžou soustředit pouze na florbal, mají vše připraveno, nemusejí se o nic starat. Vše mají naplánované a zajištěné, nic nemusí řešit. Na to mají několik kustodů a členů realizačního týmu. Obávám se jen trochu přesunu do Prahy. Švédové mají neuvěřitelné množství materiálu, masérský stůl a velké množství obrovských tašek s kdoví čím. Mají objednanou dodávku speciálně na přepravu materiálu do Prahy, hráči pojedou vlakem. Doufám, že se tam vše vejde.“

O víkendu se dozvíme, zda jejich precizní přístup přinese zlatou medaili.