MS 2008

Pátek, 12 prosinec 2008 Tisk E-mail
Slovinci v závěru bojovali, ale výhru bere Maďarsko
Maďarští florbalisté převzali po střetnutí se Slovinskem pamětní medaili za sedmnácté místo, cesta k tomuto umístění však byla strnitější, než by si kdo po druhé třetině pomyslel.

Image
Hned zkraje zápasu se Maďarsko pustilo do svého soupeře a už v šesté minutě se po střele Gábora Füziho mohlo radovat z prvního gólu. I následující útočné akce maďarského týmu vedly k velice nebezpečným situacím a za golmana Slovinska, Benjamina Bajce, museli několikrát zasahovat jeho obránci. I přes to však dokázali Slovinci snížit a do šaten se šlo za nerozhodnutého stavu.

Ve druhém dějství však štěstí slovinskou střídačku opustilo a Maďaři začali sypat do Bajcovy branky jeden gól za druhým. Ve 26. minutě rozvlnil síťku Oliver Schmidt, o chvíli později se radoval po gólu z nájezdu jeho bratr, Dennis, a dvě minuty před druhou sirénou se zapsal do listiny střelců i Gábor Pajor.

Slovinci ale nesložili zbraně, ve třetí třetině přidali na tempu a postupně dotahovali soupeře. Brankostroj se však zadrhl tři minuty před koncem a ani minutová hra bez brankaře kýženou remizu nepřinesla. Závěrečný verdikt zní – 5:4 pro Maďarsko.