MS 2008

Pátek, 12 prosinec 2008 Tisk E-mail
Němcům se ve finále B divize postaví Poláci
Lepší koncovka polských útočníků podpořená solidním a spolehlivým výkonem v zadních řadách rozhodla o tom, že o postup do elitní divize si v sobotu po poledni zahrají v O2 areně Německo s Polskem.

Rakušané vstoupili do utkání nebojácně a v první třetině dokázali držet se soupeřem krok, útočná aktivita borců v červených dresech však šestnáct vteřin před první sirénou přece jen vyústila v úvodní branku, když se přesnou střelou k pravé tyči prosadil Matijas Mikulski.

O osudu utkání tak v podstatě rozhodla smrtící tříminutovka v polovině druhé třetiny, kdy slepené branky Wronskiho a Giryse posunuly ukazatel skóre až na hodnotu 4:0, a ani následné snížení Grubera nedávalo Rakousku příliš nadějí na obrat v zápase.

Hned ve třetí minutě poslední části navíc zvýšil Kostela a ke gólovému úspěchu nedovedla Rakušany ani dlouhá dvojnásobná přesilovka, při níž se střela kapitána Schachnera odrazila od tyče.  Týž hráč se gólově prosadil až v následující početní převaze, klid na polské hokejky ale po pár vteřinách vrátil šestým přesným zásahem Hajdus. Odvolání brankáře v posledních minutách pak přineslo jen kosmetickou úpravu skóre, a z postupu do zítřejšího finále se tak mohou radovat polští florbalisté.