MS 2008

Pátek, 12 prosinec 2008 Tisk E-mail
Dietel: Těšíme se na finále
Dnes jste dokázali zvítězit a před vámi je finále. Jaká je nálada v týmu?
Nálada je teď asi nejlepší, jaká může být. Všichni mají dobrou náladu, úsměv na tváři a parta je skvělá. Všichni v kabině si to tady moc užíváme. Soustředíme se teď jedině na zítřek a těšíme se na finále.

Byl to pro Německo nejtěžší zápas na turnaji? USA dvě třetiny dokázaly držet vyrovnané skóre...
My jsme byli především překvapení, že s námi dnes hrály právě Spojené státy. Čekali jsme Maďarsko, a byl to pro nás opravdu takový malý šok. Ale trenéři rozebrali jejich hru, upozornili nás na některé taktické věci a myslím si, že jsme hráli dobře. Američani se většinou bránili, dali jsme nakonec i docela dost gólů a potěšili tak diváky.

Všechna utkání na turnaji jste zatím vyhráli, takže pro tým i pro tebe je to zatím asi povedený turnaj.
Je to pro nás všechny čest tady hrát a hodně dobrá zkušenost, přece jen většina z nás je hodně mladá a tenhle turnaj je výborná zkušenost.

Chystáte se v Praze nakupovat taky vánoční dárky?
Včera jsme se všichni byli podívat ve městě a docela si to užili. Nejdřív jsme si mysleli, že je to tady docela levné (smích).  Ne, Praha je opravdu krásné město, navíc teď máme možnost zahrát si v O2 areně, takže se opravdu těšíme.

Myslíš si, že je pro Německo lepší hrát letos B-divizi? Přeci jen vítěz má zajištěnu účast v elitní divizi na příštím mistrovství, zatímco v A skupině se o udržení musí hodně tvrdě bojovat.
No, z tohohle pohledu jsem o tom úplně neuvažoval, ale hraní v B divizi má určitě svoje výhody. Nehrajeme proti těm úplně nejsilnějším celkům, nemusíme se bát vysokých debaklů a jen se zakopat před brankou. Takhle si v každém zápase zahrajeme kombinační florbal, držíme míček, vymýšlíme útočné akce a hlavně dáváme góly, což nám zvedne sebevědomí a udělá to taky radost našim příznivcům. I sám za sebe můžu říct, že když dám gól, hned se mi hraje mnohem líp.