MS 2008

Pátek, 12 prosinec 2008 Tisk E-mail
Skvělý úspěch pro polský florbal, radoval se Mikulski
Hrstka polských příznivců v hale pražské Sparty si mohla v pátek večer vychutnávat druhé semifinále divize B. Jejich oblíbenci bez větších komplikací zvítězili a vybojovali si právo vyzvat v boji o postup mezi florbalovou elitu Německo.

„Pro nás je to trochu jako příběh z pohádky,“ prohlásil kapitán týmu Matijas Mikulski. „Je to skvělý úspěch pro florbal v naší zemi i pro celé Polsko. Turnaj je docela dlouhý a každý mohl vidět, že tenhle tým je zápas od zápasu lepší a způsob, jakým jsme dnes hráli, byl velmi povedený.“

Spokojený byl i hlavní trenér polské družiny Roman Twerdyk. „Hráčům jsem zdůrazňoval, že chci, aby dnes hráli naši typickou hru. Věděli jsme, že když podáme náš standardní výkon a zahrajeme takovým způsobem, jako v předchozích utkáních, bude to na Rakušany stačit a uspějeme. To se nám povedlo a my jsme samozřejmě rádi.“  Poláci se dle vlastních slov nebojí ani favorizovaných Němců a brousí si zuby na vítězství i v jejich posledním utkání. „Náš plán pro finále je jednoduchý. Je totiž podobný jako dnes, chceme hrát takový florbal, jaký je nám vlastní a zkusíme Němce porazit. Určitě si věříme,“ prohlásil Twerdyk.