MS 2008

Sobota, 13 prosinec 2008 Tisk E-mail
Rusko se kvalifikovalo na další MS
Estonsko, v zápase o sedmé místo, nedokázalo navázat na dobré výkony v základní skupině. Rusko si výhrou zajistilo účast na příštím mistrovství světa, Estonsko si bude muset postup vybojovat v kvalifikačním turnaji.

Utkání od začátku slibovalo ofenzivní podívanou, ve třetí minutě vedli Rusové 2:1, Sivakov vyrovnal pěknou střelou od mantinelu a poté se ujali vedení Taldonovem. V sedmnácté minutě zařídili vyrovnání bratři Talmeové a před koncem třetiny ukořistil vedení Maslov.

Ve druhé třetině přeřadili Rusové na vyšší rychlostní stupěň. Během sedmi minut vstřelili čtyři branky, potrestali hrubé individuální chyby Estonců a vytvořili si výrazný náskok. Ve druhé třetině Rusové předvedli perfektní zakončení svých akcí, ukázali i několik freestylových branek, které diváky zvedly ze sedaček.

Ani ve třetí části Estonci nedokázali srovnat krok, Rusové ještě zvýšili svůj náskok a mohli se radovat z udržení v A-Divizi.

Henrik Talme zápas okomentoval slovy,” První třetinu jsme hráli vyrovnaně, ale Rusové pak zapli a trestali naše chyby, těch jsme dělali opravdu moc.”