MS 2008

Sobota, 13 prosinec 2008 Tisk E-mail
Prvním finalistou je družstvo Finska
Sen českých florbalistů o finale se rozplynul. Favority z Finska sice několikrát zatlačili, ten správný recept na precizně fungující severskou obranu ale nalézt nedokázali. Zítra tak budou hrát pouze o bronz.

Image
Foto: Pavel Lebeda
Úvod utkání byl ze strany českých hráčů pomalejší, postupně se však dostávali do tempa a v průběhu první třetiny si dokázali vytvořit četné střelecké příležitosti. Ani jedna z nich si ale cestu do branky finského gólmana nenašla. Naopak to byli Finové, kdo na konci úvodní části skóroval, když využili rychlého úniku podél mantinelu.

V úvodu druhé třetiny se Finové dostali do dvoubrankového vedení, čeští hráči však nesložili zbraně a díky brance Aleše Zálesného dokázali snížit. Místo českého vyrovnání ale přišla rychlá odpověď v podobě druhé branky Santtu Mannera.

Když se pak podařilo v 52. minutě snížit Martinu Ostřanskému, publikum v zaplněné O2 Aréně se dostávalo do varu. Ten ale za minutu a půl zmrazil gól Mikaela Järviho, který stál na konci nádherné kombinace do prázdné branky.

Češi již na dobře bránící Finy recept nenašli a zítra budou hrát pouze o bronz. Finové se naopak mohou těšit na zítřejší finale, kde se utkájí s vítězem duelu Švédsko – Švýcarsko.