MS 2008

Sobota, 13 prosinec 2008 Tisk E-mail
Divize B: Zlatá medaile pro Německo
Ve finále divize B se dnes střetly výběry Německa a Polska. Favorizovaní Němci sice na úvod inkasovali, ale rychle se oklepali, v desáté minutě vyrovnali a třetinu ukončili vedením 4:1, když poslední dvě branky připravila v přesilovkách bratrská dvojice Muchů.

Image
Po přestávce byla naopak řada na Polácích, aby třem tisícovkám diváků ukázali, že nedají svou kůži lacino. A opravdu se jim podařilo soupeře zaskočit. Ve čtvrté minutě druhé třetiny snížili ze standardky, o tři minutky později dotahovali krásnou tečí v početní výhodě a v čase 27:13 bylo srovnáno, svůj tým táhl kapitán Mikulski. Německý trenér si vybral oddechový čas, aby své svěřence uklidnil a namotivoval do další hry a jeho tah se vyplatil. Už za šedesát jedna vteřin Němci znovu vedli a před zazněním druhé sirény přidali další čtyři góly.
Po další změně stran už bylo o osudu finále prakticky rozhodnuto, Polsko ještě korigovalo na 9:6, ale víc už bylo nad jeho síly. Konečný výsledek 11:7, nejlepšími hráči zápasu byli Manuel Mucha a Oliwer Wrónski. Němci zaslouženě zvítězili a mohou se tak radovat ze zlatých medailí a přímého postupu na příští mistrovství světa.