MS 2008

Sobota, 13 prosinec 2008 Tisk E-mail
Twerdyk: Němci skvěle taktizovali
V momentě, kdy jeho tým smazal tříbrankové manko a byl psychicky na výši, vzal si soupeř oddechový čas. Podle Romana Twerdyka, kouče polské reprezentace, to bylo to nejlepší, co mohli Němci ve finálovém zápase B divize udělat.

„Předtím, než si Němci vzali timeout, hráli jsme skvěle. Jenže němečtí trenéři přišli s tímhle vynikajícím taktickým krokem, po něm dali dva rychlé góly a to nás už psychicky položilo,“ dodává Twerdyk.

Důvodem k prohře mohla být i série tří vyloučení v první třetině, to však odmítá nejlepší hráč zápasu a střelec dvou branek, Oliwer Wrónski: „Nemyslím si, že ta vyloučení mohla za naši prohru. Byl to dlouhý zápas a podobných momentů tam bylo několik, vidím to tak, že Němci byli po celou dobu lepší, proto vyhráli tento zápas, potažmo celý turnaj.“

„Ve hře nebyl zase tak výrazný rozdíl naopak. Naším problémem bylo veliké množství vyloučení,“ myslí si naopak kapitán Poláků Matijas Mikulski, autor tří branek a dvou asistencí, který také dále blahopřál soupeři a uznal jeho skvělé výkony na celém mistrovství.

Společně se svým trenérem pak pogratulovali Němcům k vítězství a odešli do šatny za stříbrnými medailemi.