MS 2008

Sobota, 13 prosinec 2008 Tisk E-mail
Wyss: Všem moc děkuji
Přijeli s cílem postoupit do elitní divize a jejich plán se do puntíku splnil. Řeč je o favorizovaných Němcích, kteří ve finálovém utkání porazili Polsko a v rytmu pruského marše odpochodovali do útrob O2 areny se zlatými medailemi na krku.

Cesta k prvenství nebyla pro Němce příliš těžká, každopádně se našly okamžiky, kdy se trenér Renato Wyss určitě zapotil. Když polští florbalisté vyrovnali skóre z 1:4 na 4:4, svolal si Wyss hráče k sobě a promlouval k nim během oddechového času: „Řekl jsem hráčům, ať více střílí, ať jsou aktivní v koncovce a dají nějaký gól,“ prozradil trenér. Přímý rozkaz splnili hráči do puntíku a postupně nasázeli svému soupeři jedenáct gólů.

I když jich nakonec sedm dostali, Wyss byl přesvědčen, že jeho svěřenci vyhrají: „Víte, tohle je můj poslední zápas, který vedu jako hlavní trenér. Na příštím šampionátu už bude u týmu jiný člověk, kterému přeji hodně štěstí. Za sebe říkám, že jsem tu dnes prožil nejhezčí okamžiky s německou reprezentaci a všem lidem, kteří se zasloužili o dnešní výhru, patří můj velký dík.“ Útočník Andreas Gahlert, jenž se v dnešním zápase zasloužil o čtyři branky, pak už pouze potvrdil, že je zlatá medaile sladkou odměnou za stoprocentní nasazení celého týmu.