Vstupenky
Na MS 2008 už mám vstupenku?

Sobota, 13 prosinec 2008 Tisk E-mail
Švédsko posedmé ve finále
Příběh pokračuje. Švédsko míří za obhajobou světového primátu. V semifinálovém souboji porazilo Švýcarsko 3:2 v prodloužení a posedmé si zahraje ve finále. Štastným střelcem se stak Karl-Johan Nilsson, který v čase 63:18 lehce tečoval nahození Henrika Quista.

Image
Zápas Švédska se Švýcarskem nabídl dramatickou podívanou. Skóre utkání otevřelo Švýcarsko. Po Gerberově střele z trestného úderu se před švédskou brankou prosadil důrazný Patrick Mendelin.
Obhájci světového primátu však mířili k obratu. V úvodu druhé části zakončil pohlednou souhru druhé formace Martin Emanuelsson ranou z pravého křídla. Deset minut na to se ze stejného místa trefil v přesilovce Magnus Svensson.

Švýcarská odpověď přišla na konci druhé dvacetiminutovky. Rozhodčí signalizovali vyloučení Niklase Jihdeho, když se po Antenerově pasu prosadil tvrdým švihem Markus Gerber.
Třetí dějství nenabídlo žádné góly. Nejblíž úspěchu byl Kimmo Eskelinen, jeho rány z dálky ale skončily jenom na tyčkách švýcarské svatyně. Utkání tak dospělo do prodloužení, kde se po necelých čtyřech minutách prosadil šťastnou trefou Nilsson.