Vstupenky
Na MS 2008 už mám vstupenku?

Neděle, 14 prosinec 2008 Tisk E-mail
Švýcaři obhájili bronz na úkor domácího týmu
Švýcarsko obhájilo bronzové medaile z roku 2006. V souboji o třetí místo zdolalo domácí výběr 5:4 v prodloužení. Autorem rozhodujícího zásahu do české sítě se stal Simon Stucki necelou minutu před vypršením nastaveného času.

Do souboje o bronz vykročili úspěšněji švýcarští hráči. Zálesnému vypíchl míček u mantinelu Christoph Hofbauer a pohotovou ranou prostřelil českého gólmana Kafku. Češi se během první části neprosadili. Největší šanci na vyrovnání měl Pavel Kožušník, který se z levého křídla hnal na švýcarskou branku, trefil ale jenom připraveného Tönze.

Českému týmu se podařilo vyrovnat až v závěru druhé dvacetiminutovky. Minutu před odchodem do šaten se ve švýcarském brankovišti zorientoval nejlépe Radek Sikora a poslal skákající míček do sítě. Ze svého gólu se však radoval až příliš, proběhl švýcarskou střídačkou a rozhodčí ho poslali na trestnou lavici za nesportovní chování. Na konci jeho dvouminutového trestu se pak podruhé v utkání trefil Christoph Hofbauer, který bez přípravy proměnil Antenerův pas.

Švýcaři zvýšili své vedení v osmačtyřicáté minutě. Jejich blesková souhra vyšachovala českou obranu a Stucki před gólmanem Kafkou nezaváhal.

Jenomže Češi se nadechli k velkém obratu. Nejprve Zálesný pohotově zachytil švýcarskou rozehrávku a trefil levý horní růžek Tönzovy branky. Pak Zálesného nahození z rohu usměrnil do branky Sikora a poprvé dostal Česko do vedení přesnou ranou Skalík.

Těsný český náskok však nevydržel dlouho. Neuběhlo ani půl minuty, když radost českých fanoušků zmrazil trefou z dálky kapitán švýcarského mužstva Matthias Hofbauer. Jeho gól na 4:4 nasměroval zápas do prodloužení.

Nastavení přineslo několik slibných šancí na obou stranách, rozhodující rána ale přišla minutu před jeho koncem. Kombinaci s Cadishem zakončil trefou do odkryté české branky Simon Stucki, který tak zajistil Švýcarsku bronzové medaile.