Vstupenky
Na MS 2008 už mám vstupenku?
 
 
 
 
 
Neděle, 14 prosinec 2008 Tisk E-mail
Skružný: Byl to ten nejlepší šampionát v historii
Přesně 22 vteřin žhavil početný kotel českých fanoušků naději na bronzovou medaili. Po střele Vojtěcha Skalíka se podařilo otočit skóre utkání, jenže bratři Hofbauerové vymysleli rychlý gól a poslali oba týmy do prodloužení.

V něm Česko prohrálo, a tudíž se musí spokojit až s velice nepopulárním čtvrtým místem: „Stejně jako včera jsme si vyprodukovali mnoho šancí, ale jen málo z nich jsme dokázali zakončit gólem,“ řekl trenér Skružný a narazil tak na nejpalčivější problém, jenž sužoval český tým po obě předešlá utkání. I přes fakt, že Česko nedosáhlo ani na jeden cenný kov, byl Zdeněk Skružný se šampionátem jako takovým spokojen: „Na rovinu říkám, že to bylo to nejkrásnější mistrovství, jaké jsem zažil. Před pár minutami jsem to samé říkal hráčům v šatně a zdůraznil jsem jim, že na sebe mohou být hrdí. Pro český florbal toho v uplynulých deseti dnech udělali neskutečně mnoho.“

Zároveň s tím nechtěl český trenér konkrétně hovořit o tom, který hráč a kdy udělal nějakou chybu: „Pokud mám důvod něco někomu říci, udělám to osobně. Teď, bezprostředně po šampionátu, to ani nemá smysl, ale neříkám, že jsme v těch zápasech byli bezchybní.“ Co se týče budoucnosti reprezentace, Skružný jen vysvětlil, že mu dnešním dnem skončila smlouva a o případné spolupráci se bude po Vánocích bavit s prezidentem ČFBU, Filipem Šumanem, a všechno se musí vyřešit velice rychle, neboť už v únoru čeká reprezentaci další akce: „Myslím, že tak do 15. ledna bude jasno,“ uzavřel Skružný.