Vstupenky
Na MS 2008 už mám vstupenku?
 
 
 
 
 
Neděle, 14 prosinec 2008 Tisk E-mail
Matthias Hofbauer: Je to pro nás satisfakce
Kapitán švýcarského celku Matthias Hofbauer si dnes na krk pověsil bronzovou medaili. Jeho tým se dokázal zvednout po prohraném semifinále se Švédy a zvítězil nad domácím výběrem Česka. „Nemá smysl už nad včerejškem přemýšlet, teď můžeme slavit,“ povídal po utkání Hofbauer.

Co bylo vaším cílem před turnajem?
Chtěli jsme hlavně domů přivézt medaili. Samozřejmě to nakonec mohlo dopadnout ještě lépe, ale bronz je pro nás satisfakcí za včerejší prohru se Švédskem.

Bylo těžké najít motivaci do zápasu o bronz?
Moc. Včera jsme byli tak blízko postupu do finále. Ale smutek je v pořádku. Člověk nemůže jen tak vychladnout a zapomenout na zklamání. Dneska jsme se snažili soustředit na nový zápas a zvládli jsme se na něj dobře připravit.

Jaký byl souboj proti domácímu týmu?
Hrozně těžký. Česku se turnaj vážně vydařil a hráči jako Zálesný jsou velice nebezpeční. Navíc atmosféra v hale byla neuvěřitelná.

Co sis říkal, když se Česku podařilo ve třetí části otočit skóre?
To se ani nedá popsat. Najednou nám došlo, že s tím musíme rychle něco udělat. Nálada na střídačce nebyla dobrá, ale prokázali jsme naši sílu a to rozhodlo. Rostli jsme spolu jako tým dost dlouho a už na soustředění půl roku před šampionátem jsme byli připravení na mistrovství. Nikdy dřív jsme nešli tak rázně za svým cílem. Teď jsme v těžkých momentech věděli, že dokážeme dál tvrdě bojovat. A na rozdíl od včerejška se k nám tentokrát přiklonilo trochu víc štěstí v závěru.

Jsi tedy s turnajem spokojený?
Jako kapitán za náš tým ano.

A osobně jako hráč?
Musím říct, že tohle nebyl zrovna můj nejlepší šampionát. Čekalo se ode mě víc. Že budu dávat góly. Poslední měsíc jsem ale byl často nemocný a skoro jsem netrénoval. Taky během mistrovství jsem schytal několik nepříjemných zákroků a necítil se úplně v pořádku. Nedokázal jsem se proto dostat pořádně do formy, a tak jsem se to snažil alespoň vynahradit bojovností.