MS 2008

Neděle, 14 prosinec 2008 Tisk E-mail
Kohonen: Bylo to šílené
Finsko ovládlo první třetinu zápasu o zlaté medaile a zaskočilo švédskou reprezentaci čtyřmi góly. Florbal je však ošemetný a po švédském vyrovnání se historie přepisovala až v prodloužení. Po zisku titulu mistra světa byl finský trenér na své hráče náležitě hrdý.

„Před zápasem jsme v šatně mluvili o včerejším utkání, a že i dnes zkrátka musíme jít a dokázat to,“ prozradil trenér Petteri Nykky. I v momentě, kdy Švédové vyrovnali, stále nabádal své hráče, ať si věří, že mají na to dovést zápas do vítězného konce. "Kluci pak odvedli naprosto famózní práci,“ pochválil trenér své mužstvo, které jako první v historii porazilo na světovém šampionátu tým Švédska.

Z pohledu finského kapitána, Miky Kohonena, byl celý šampionát skvělým zážitkem, nicméně musel na tiskové konferenci zmínit i nepříjemnosti, které ho potkali během zápasů v základní skupině: „Šampionát pro mě znamenal také hodně času stráveného na hotelu, ale kluci pracovali, abychom se do tohoto utkání dostali a pokusili se o vítězství. Upřímně řečeno, tohle bylo to nejšílenější utkání, které jsem kdy sehrál,“ dodal s úsměvem Kohonen.