MS 2008

Neděle, 14 prosinec 2008 Tisk E-mail
Tiitu: Měl jsem prostě štěstí
Historie je přepsána. Titul z mistrovství světa mají Fini. Tero Tiitu, autor vítězné branky z prodloužení, zářil štěstím.

„Nehráli jsme zase tak skvěle, výborná byla jen první třetina a posledních deset minut. Do příštího šampionátu musíme ještě velkou spoustu věcí vylepšit,“ začal vážně Tittu, který se v zápase bodově prosadil právě až v prodloužení.

„Z nějakého důvodu hráli Švédi hodně pasivně, jako by zaspali. My jsme hráli v první třetině na hranici svých možností, každý dělal to nejlepší, co mohl. Věřili jsme, že takhle jim můžeme nasázet i deset gólů,“ pokračoval Tiitu, kterému se na tváři blýskaly zlaté konfety.

Ve druhé třetině Švédsko snížilo na rozdíl jediné branky. Tero Tiitu k této situaci řekl: „Byl jsem si celkem jistý, že se soupeř ještě vrátí do zápasu, naštěstí na konci jsme se na oplátku vrátili mi.“

Po posledních deseti minutách, kdy naopak skóre dotáhlo Finsko, se v prodloužení hrála hodně otevřená partie s šancemi na obou stranách: „Po takovém konci základní hrací doby jsme si hodně věřili a měli několik dobrých příležitostí, já měl prostě na konci štěstí. Ten gól zařídil Rickie,“ uznal Tiitu.