MS 2008

Středa, 10 říjen 2007 Tisk E-mail
Švýcaři s novým vedením

Na začátku nové sezóny zveřejnila švýcarská florbalová federace informaci o výměně na postu trenéra svého národního celku mužů. Saschu Brendlera, který byl v roce 2004 asistentem u českého výběru a podílel se na premiérovém medailovém zisku pro naše barvy, nahradil René Berliat z Floorball Köniz. Proč přišla tak náhlá změna rok před MS?

Sascha Brendler Pane Brendlere, jaké důvody vás vedly k tomu opustit pozici trenéra národního týmu?

Jediným důvodem, kvůli kterému jsem musel udělat takové rozhodnutí, je fakt, že při mém zaměstnání nemám možnost odjet na dovolenou v průběhu listopadu a prosince. Pracuji jako Sales Manager pro LG Electronics a během vánoc máme největší množství zakázek. Rozhodnutí IFF uspořádat MS 2008 v novém termínu změnilo mou situaci z hodiny na hodinu. Švýcarskou federaci jsem poprvé o svých potížích informoval v únoru letošního roku, konečný verdikt padl v dubnu po skončení sezóny.

Národní tým jste na pozici hlavního trenéra vedl společně s Peterem Dueggelim teprve od předchozího šampionátu ve Švédsku, kde Švýcaři získali bronzové medaile. Nemrzí vás, že nebudete mít možnost bojovat v Praze o jeden z cennějších kovů, když teď už znáte hráče v reprezentačním týmu mnohem lépe?

Naše práce s Peterem Duggelim začala už po MS ve Švýcarsku v roce 2004. (Oba byli v předchozím období asistenty M. Wolfa – pozn. redakce). Díky tomu jsem byl úzce spjatý s týmem už mnoho let a také jsem přesvědčen, že jsme šli v přípravě správným směrem. Nebylo vůbec snadné opustit mužstvo, se kterým jsem měl tak úzké vazby. Ale jsem si jistý, že švýcarský florbal našel dobré řešení a vybral k týmu asistenta, který udrží nastavený trend.

Zmínil jste, že národní tým už má za vás náhradu. Pomáhal jste s výběrem vhodného kandidáta?

Popravdě řečeno, ne.

Musel jste se s kariérou reprezentačního kouče rozloučit velmi rychle. Přemýšlíte nad tím, zda byste měl chuť se na tuto pozici někdy v budoucnu vrátit?

Dokud bude mistrovství světa pořádáno v prosinci, je to pro mne uzavřená kapitola.

Přesto, přijedete se do Prahy podívat alespoň na finálový víkend? Býval jste asistentem české reprezentace a předpokládám, že tak máte k Česku stále blízko.

Samozřejmě, že se přijedu podívat. Především proto, abych podpořil Petera a švýcarský tým, ale fandit nezapomenu ani Čechům.Mám v Česku stále několik opravdu velmi dobrých přátel, se kterými se dosud setkávám. Doba, kdy jsem působil u českého tým, byla mým zatím nejšťastnějším florbalovým obdobím. Na to nikdy nezapomenu.

Do šampionátu sice zbývá ještě celý rok, ale mohl byste už nyní vyslovit své největší přání.

Doufám, že zlaté medaile získá jiný tým než Švédsko.