TEAM 2008

JAK SE STÁT ČLENEM TEAMU 2008 

Do organizační skupiny TEAM 2008 se může přihlásit každý, kdo dosáhne nejpozději v prosinci 2008 minimálního věku 16 let a bude schopen vyhovět podmínkám organizačního výboru – viz. koncepce TEAMu 2008. Člen týmu musí být zodpovědný a zdravě motivovaný člověk, který je připraven obětovat část svého času sportovním a společenským aktivitám a členství v týmu bere jako dobrovolnou činnost, která není založena na zaměstnaneckém poměru ani finanční odměně. Přihlásit se mohou i zahraniční zájemci s tím, že jsou definovány pozice, na kterých je vyžadována znalost českého jazyka. V anglické verzi přihlašovacího formuláře jsou tedy k dispozici pouze ty pozice, u kterých je dostatečná dobrá znalost angličtiny.

KDO SE MŮŽE STÁT ČLENEM?

Přihlásit se může  každý kdo:

 • je připraven plnit podmínky organizačního výboru MS
 • nejpozději v prosinci 2008 dosáhne věku 16 let a je k dispozici v době konání MS 6.-14.12. 2008 (platí pouze pro spolupracovníky během konání MS)
 • je připraven účastnit se alespoň jedné výcvikové akce (platí pouze pro spolupracovníky během konání MS)
 • je zodpovědný a zdravě motivovaný
 • zastává principy solidarity a spolupráce
 • je připraven obětovat část svého volného času sportovním a společenským aktivitám
 • je srozuměn s tím, že členství v TEAMu 2008 není založeno na zaměstnaneckém poměru ani finanční odměně

CO PŘINESE ČLENSTVÍ?

Každý člen má nárok na:

 • kartu TEAMu 2008
 • zázemí pro práci

Člen  vybraný ke spolupráci během celého mistrovství světa má zdarma nárok na:

 • oficiální oblečení  (mikina, kalhoty, 2x triko, čepice)
 • ubytování po dobu konání MS
 • stravu po dobu konání MS
 • dopravu mezi pořadatelskými městy při přesunu MS

Každý člen má dále právo:

 • získat potřebné informace a zaškolení ke splnění úkolů
 • získat nutnou podporu k plnému procvičení přiděleného úkolu
 • obdržet potřebnou akreditaci pro pohyb v areálech MS
 • účasti na výcvikových programech a akcích

Přihlásit se lze vyplněním on-line přihlášky zde.

Každý člen TEAMu 2008 bude s přihlédnutím k jeho zájmu zařazen do jedné ze sekcí zaměřených na konkrétní oblast potřeb organizace MS 2008 ve florbale.

Přehled sekcí a stručná náplň jejich činnosti pro spolupracovníky během průběhu MS:

Oblast Stručný popis oblasti Základní požadavky
Akreditace a administrativa Zajištění registrace účastníků MS, potřeba však budou i pomocníci při všeobecné organizaci (různé úkoly organizačního a administrativního charakteru), administrativní práce, práce na PC, komunikace s účastníky MS, podávání informací, zjišťování informací, kancelářské práce. Dobrá znalost AJ (vítána znalost více jazyků), komunikační schopnosti, práce na PC.
Média Základní servis pro práci médií, fotografů, pomoc při instalaci TV techniky, zajištění chodu tiskového střediska. Jazyková vybavenost, minimálně AJ, základní orientace v IT technologiích. 
Lékařská pomoc Skupina pro antidopingové kontroly, zdravotníci, lékařské hlídky. Zdravotní vzdělání, znalost minimálně AJ.
Doprava Řidiči – individuální automobilová doprava, koordinace dopravy atd. Řidičský průkaz a  zkušenosti, znalost místa konání (Praha nebo Ostrava).
Doprovod týmů Týmoví asistenti - stálá asistence k jednotlivým týmům  (řešení problémů, pomoc při zajišťování týmových požadavků během MS). Ideálně znalost jazyka týmu, popřípadě dobrá znalost AJ, dobré komunikační schopnosti, samostatnost.
Internet Člen týmu oficiálních mistrovských webových stránek, psaní článků, fotografování na oficiální web MS, správa webu, překlady atd. Redakční zkušenosti, fotografické zkušenosti, popř. znalost AJ, či znalost webových aplikací.
Odborný personál
v halách
Odborný personál na hrací plochu během hry, obsluha stolku časoměřičů a měřičů trestů. Spolehlivost, samostatnost, profesionální přístup, AJ výhodou, zkušenosti.
Statistiky Sběr a zpracování statistických údajů. Spolehlivost, samostatnost.
IT technologie Příprava komunikačních sítí před konáním MS, řešení technických problémů v jeho průběhu atd. Orientace v IT technologiích, spolehlivost, samostatnost.
VIP Zajištění servisu pro VIP, hostesky. Znalost cizích jazyků, příjemné vystupování, komunikační schopnosti.
Doprovodné akce a programy Pomoc při přípravě a v průběhu doprovodných programů, organizátoři, hostesky atd. Organizační schopnosti, příjemné vystupování, komunikační schopnosti.
Bezpečnost Zajištění security pozic v halách a jejich okolí, kontrola akreditací atd. Komunikační schopnosti.

Přehled sekcí a stručná náplň jejich činnosti pro spolupracovníky během příprav MS:

Oblast Stručný popis oblasti Základní požadavky
Propagace Podílení se na propagaci MS v místě svého bydliště, sportovního oddílu, školy, na internetu atd. Zodpovědnost, nápaditost, komunikační schopnosti, příjemné vystupování.
Internet a IT technologie Člen týmu oficiálních webových stránek v době před MS, psaní článků, fotografování na oficiální web MS, tvorba videí, reklamních bannerů, správa webu, překlady atd. Redakční zkušenosti, fotografické zkušenosti, popř. znalost AJ, či znalost webových aplikací.
Komunikace a PR Administrativní práce, styk s veřejností. Komunikativnost, znalost cizích jazyků, zkušenosti v oblasti PR.
Doprovodné akce a programy Pomoc při organizaci doprovodných a propagačních akcí. Organizační schopnosti, příjemné vystupování, komunikační schopnosti.