MS 2008

Pátek, 16 listopad 2007 Tisk E-mail
Skvělé stříbro z MS juniorů

Rok před startem světového šampionátu mužů v České republice změřili ve Švýcarsku své síly reprezentační výběry juniorů. Jak už se stalo v mužské kategorii téměř zvykem, mistry světa se stali Švédi, kteří předčili všechny své soupeře ohromným rozdílem. Ani český florbal se ale neztratil. Ze 4. mistrovství světa této kategorie přiváží tým trenérů Škubala a Mrázka stříbrné medaile.

Stříbrní hoši z MS juniorů 2008Naši reprezentanti ve skupině postupně vyhráli nad Slovenskem 10:4, podlehli favorizovanému Švédsku 3:8 a v rozhodujícím zápase o postup do semifinále po napínavém průběhu zdolali Lotyše 8:6. Vrátili jim tak porážku z předchozího MS a proklouzli mezi čtveřici nejlepších.

Do semifinále jim výsledky druhé skupiny přisoudily Finsko. To zdolalo všechny rivaly včetně domácí reprezentace a z prvního místa si zajistilo první zápas play off bez účasti Švédů. Jenže Česko nebylo tak snadným soupeřem, jak možná Fini očekávali. Po první třetině vedli jen 2:1 a Češi drželi krok. Když do konce druhé dvacetiminutovky skórovali Šebek, Jelínek a Krečmer, bylo rázem skóre 4:2 v náš prospěch. Také v poslední třetině udrželi Češi vysoké tempo hry i nervy na uzdě a po závěrečném hvizdu se mohli zaslouženě radovat z výsledku 6:4 a především historicky prvního postupu našich juniorských výběrů do finále. V něm ale nestačili na suverénní Švédy, kteří zvítězili 9:3.

Celé MS si nenechali ujít ani trenéři reprezentačních A-týmů například z Finska, Švýcarska, ale ani z Čech. Bude zajímavé sledovat, zda někdo z mladíků během následujících 12 měsíců dostane šanci ukázat své schopnosti i mezi „dospělými“ za rok se předvede českému publiku v Ostravě a Praze.

Podrobné zpravodajství, statistiky i fotografie naleznete na oficiálních stránkách MS U19 – www.wfcj2007.ch.