MS 2008

Pátek, 04 leden 2008 Tisk E-mail
Pohár mistrů míří do Finska
První velkou mezinárodní akcí, která v letošním roce čeká všechny florbalisty, bude evropský pohár. Ten se naposledy odehrává v lednovém termínu a probíhat bude od 9. do 13. ledna. Turnaj, na kterém se střetnou úřadující mistryně a mistři mnoha evropských států, otevře florbalový kalendář roku 2008, který naopak v prosinci uzavře mužský světový šampionát v České republice.

Warberg IC-85Tentokrát se Euro Floorball Cup uskuteční v jedné z florbalu nejzaslíbenějších, ve Finsku. Hostit jej budou haly Energia Areena, v níž bude probíhat mužská část a Myyrmäki Sport Hall, kde se budou hrát zápasy žen. Obě se nachází v městečku Vantaa, nedaleko Helsinek.


Nejžhavějšími kandidáty na vítězství jsou stejně jako na úrovni národních týmů švédské celky. V domácím prostředí se ale určitě nebudou chtít nechat zahanbit ani Finové, o velká překvapení se v nedávných letech dokázaly postarat i švýcarské výběry, a tak se dá očekávat napínavý průběh celého klání.

Českou republiku bude mezi ženami reprezentovat tým HFK Děkanka, mezi muži Tatran Střešovice. Oba celky patří i v letošní sezóně ke špičce české extraligy a bude velmi zajímavé sledovat, jak se jim povede v mezinárodní konkurenci. Želízkem v ohni na zisk některé z medailí pak je český reprezentant Tomáš Sladký, který bude ve Finsku startovat v dresu švýcarského šampióna SV Wiler-Ersigen.

Podrobné informace, výsledkový servis a statistiky naleznete na oficiálních stránkách http://www.efc2008.fi/.