MS 2008

Pondělí, 28 leden 2008 Tisk E-mail
Smlouva se Sazka Arenou podepsána

Po dlouhých dvou letech je finálně potvrzeno, že se závěrečné dny florbalového šampionátu v prosinci 2008 odehrají v nejexkluzivnějším sportovním stánku v České republice.

Sazka ArenaSazka Arena je titulována nejmodernější víceúčelovou halou v Evropě a byla otevřena pro Mistrovství světa v hokeji 2004. Nabízí prostor pro více než 17.000 diváků a florbal bude druhým kolektivním sportem, který v této hale zorganizuje své mistrovství světa.

Jednání nebyla úplně snadná, trvala téměř dva roky a podepsaná smlouva řeší na více než 100 stranách všechny možné detaily. „Opravdu šlo zatím o ten nejtěžší oříšek, který jsme museli při organizaci mistrovství světa rozlousknout, ale po celou dobu jednání jsme si nepřipouštěli myšlenku, že bychom vrcholnou akci české florbalové historie nezakončili právě v téhle exkluzivní aréně“, komentuje podpis smlouvy šéf organizačního štábu Filip Šuman.

Závěrečné dny šampionátu mohou být dokonce absolutním vrcholem i pro celý světový florbal. „To, že neustále roste kvalita mezinárodního florbalu, je fakt a kdokoliv viděl některé z finále posledních MS, ví, že to je neuvěřitelný zážitek. Sazka Arena navíc bude největší halou, ve které se kdy florbal hrál, takže je možné i překonání historického rekordu z MS 1996, kdy ve švédském Globenu vidělo finále 15.106 diváků“, doplnil Filip Šuman.

 Kvalitě arény samozřejmě odpovídá i finanční náročnost pro organizátory. „Rozhodli jsme se ale, že vysoké náklady nepromítneme do cen vstupenek. Raději chceme jít cestou vytvoření perfektní atmosféry v aréně a potřebné finance seženeme jinak – hlavně od partnerů šampionátu“, uzavírá Filip Šuman.

Ceny vstupenek můžete najít zde.